0312256 00 73
 • ÖĞRENCİ SİSTEMİ
 • BAYİ GİRİŞİ
 • ŞUBELERİMİZ
 • İLETİŞİM

TOEFL Kursu

 

Prestige English Batıkent, öğrencileri Toefl-ibt sınavına hazırlarken, öncelikle seviye tespit sınavına alarak, kişilerin kaç saatlik bir eğitime ihtiyaç duyduklarını analiz eder.

Toefl Sınavının önemi gün geçtikçe ülkemizde ve tüm dünyada daha da artmaktadır. Tüm devlet kurumları ve yurtdışındaki tüm kurumlarda geçerliliği olan bu setifika, kişiye bir çok ayrıcalık sağlamaktadır.

Kurumumuzda Toefl Programları;

Vip 8 kişilik sınıflarda

Internet odaklı 

Ücretsiz eğitim materyalleri

Deneme sınavları

Alanında uzman yabancı ve türk eğitmenler ile verilmektedir.

 

Toefl Nedir?

Toefl (Test of English as a Foreign Language) ABD de dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan ve ülkemizde de tüm resmi kurumlar tarafından kabul gören bir sınavdır.Sınavın asıl amacı ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde dersleri takip edecek düzeyde dilbilgisine sahip olup olmadıklarını ölçmektir.Bu nedenle yurtdışında lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına katılmak istiyorsanız pek çok kurum sizden TOEFL puanı ister.

TOEFL sınavı bir çok ülkede kabul gören saygın bir sınav olduğu için İngilizce seviyenizin ne olduğunu öğrenmek isteyen pek çok kurum ve kuruluş tarafından da kabul edilmektedir.Türkiye’de ve çoğu ülkede internet üzerinden gerçekleştirilen Toefl-Ibt sınavı uygulanmaktadır.

Toefl puanı ne kadar geçerlidir?

TOEFL puanları, sınav tarihinden sonraki iki yıl boyunca geçerlidir. Sınavdan sonra ETS, skorunuzu sizin belirlediğiniz 4 kuruma ve size ücretsiz olarak göndermektedir. TOEFL sınavına girdikten sonra 2 yıl süresince ETS’den ücreti karşılığı sonuç belgesini dilediğiniz kuruma göndertebilirsiniz. 2 yıldan sonra ise ETS sonuçlarınızı talep etseniz dahi hiçbir kurumla paylaşmayacaktır.

Toefl puanlama nasıl yapılır?

Resmi bir puan almak için “reading” ve “listening” bölümlerinin her birinde en az bir soruyu yanıtlamanız, en az bir “writing” konusu yazmanız ve en az bir “speaking” görevini tamamlamanız gerekir.Sınav sonunda dört ölçülmüş bölüm puanı ve bir toplam puan alırsınız.Resmi puan kaydınızda aldığınız puanların yanı sıra, performans düzeyinizi yansıtan “Performans Geri Bildirimi” ve belirtilen puan aralığındaki sınav katılımcılarının genel olarak yapabilecekleri görevlerin bir açıklaması yer alır.Başarılı veya başarısız bir TOEFL puanı yoktur, kurumlar kendi puan şartlarını belirler. Bazı kurumlar toplam puanınıza bakarken bazı kurumlar her bölüm için almanız gereken bir asgari puan şartı arayabilir. Puanınızı kullanacağınız kuruma danışınız.

Toefl sınavını kimler değerlendirir?

Toefl sınavı, güvenli ve merkezi bir konumda dikkatlice kontrol edilen puanlayıcı ağı tarafından puanlanır. ETS, adayın bulunduğu ülkedeki puanlayıcılardan ziyade yüksek derecede çeşitliliğe sahip bir puanlayıcı havuzu kullanır ve ETS puanlayıcıları gerçekten nesnel bir puanlama sunmak için yanıtları isimsiz olarak puanlar. Puanlayıcı önyargısını en aza indirmek için her sınav katılımcısının “speaking” ve “writing” puanlarında birden çok puanlayıcının değerlendirmesi kullanılır.ETS puanlayıcıları, kapsamlı şekilde eğitilir, bir onay sınavını geçer ve her gün güncellenir. Güncelleme; görevleri tanıma, puanlama görevinde rehberlik ve çeşitli yanıtlarda alıştırmayı içerir. Puanlayıcılar, ETS puanlama liderleri tarafından doğruluk açısından sürekli izlenir ve her yeni sınav sorusunu puanladıklarında kontrol edilir.

Kimlerin TOEFL puanına ihtiyacı vardır?

 • Eğitim dili İngilizce olan bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler

 • İngilizce dili öğrenim programına kabul edilen adaylar

 • Burs ve sertifika adayları

 • Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler

 • Türkiye’de  TOEFL puanınızı hazırlık atlamada, yüksek lisans veya doktora yapmada kullanabilirsiniz.

 • İngilizce hazırlık sınıfından muaf olmak isteyen öğrenciler

 • TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik belgesi (sertifikası) olarak kabul eden tüm resmi ve özel kurumlara başvurmak isteyenler

Toefl sınavı süresi ne kadar?

Toefl Sınavı , Toplamda 270 Dakika sürer.

Toefl sınavında Sadece Amerikan aksanı mı var?

Mart 2013′ten itibaren, TOEFL iBT sınavının “listening” ve “speaking” bölümlerinde Kuzey Amerika aksanlarına ek olarak diğer ana dili İngilizce olan kişilerin aksanları da eklenmiştir. Birleşik Krallık, Yeni Zelanda veya Avustralya aksanları duyabilirsiniz.ETS, bu aksanları yurtdışında eğitim görürken karşılaşabileceğiniz İngilizce ana dili aksanlarının çeşitliliğini daha iyi yansıtmak için eklemektedir.“Speaking” bölümünde, altı görev içinde yalnızca 1. ve 2. görevlerde aksanlı konuşma bulunabilir.

Toefl sınavı nasıl yapılıyor ve kimler hazırlıyor?

ETS tarafından belirlenmiş gün ve saatlerde TOEFL sınavını yapmaya yetkili kurumlarda sınava girebilirsiniz.Sınavları ETS (Educational Testing Service) hazırlar.

Toefl Sınavına kaç defa girebilirim?

Sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz, ancak halihazırda bir sınav randevunuz varsa bu randevunuzdan itibaren 12 günlük bir süre içinde başka bir sınav tarihi için kayıt yaptıramazsınız.

Toefl Sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Skorunuzu sınava girdiğiniz tarihten itibaren 21 gün (15 işgünü) sonra ETS’den daha önce almış olduğunuz TOEFL profili (kullanıcı adınız ve şifrenizle) online kayıt bölümüne girerek internetten öğrenebilirsiniz.Posta ile 4-6 hafta arasında elinize ulaşır.

Toefl Sınavında Özel durumu olan adaylar için bir düzenleme var mı?

ETS, makul kolaylıklar sunarak engelli ve sağlıkla ilgili gereksinimleri olan sınav katılımcılarına erişim sağlamayı taahhüt eder. Kolaylık elde etmek için sınava kaydolmadan önce ETS Disability Services ile iletişim kurmalısınız.Sınav salonuna ekipman, içecek veya yiyecek getirmelerini ya da ek veya daha uzun ara vermelerini gerektiren sağlıkla ilgili gereksinimleri olan sınav katılımcıları Bulletin Supplement for Test Takers with Disabilities or Health-related Needs (PDF) belgesinde açıklanan kolaylık talebi prosedürlerine uymalıdır.

Toefl Sınav sırasında neler olur?

 • Sınav yaklaşık 4,5 saat sürer. Kimsenin süre sınırını aşmasına izin verilmez.

 • Sınavın ortasında zorunlu, 10 dakikalık bir ara vardır.

 • Her bölümde sürenizi aşmamak için hızınızı doğru ayarlayın, resmi kronometre bilgisayardır.

 • Herhangi bir nedenle yardıma ihtiyaç duyarsanız sadece elinizi kaldırın.

 • Cep telefonları ve diğer cihazlara sınav sırasında veya molalarda izin verilmez.

 • Karalama kağıdı sağlanır ve bu kağıt sınav sonunda geri verilmelidir.

Toefl ve Prestige English Batıkent

 • 1.Öğretmenin yetkinliği

Sizin de kendi deneyimlerinizden bildiği gibi öğretmen çok önemlidir. TOEFL sınavına öğrenci hazırlamak ayrı bir uzmanlık alanıdır. TOEFL sınıflarında eğitim verecek öğretmenler uzun bir seçme sürecine tabi tutulurlar. Deneyimli ve uzman kadromuz, sınav taktiklerini, en kısa yoldan en kalıcı şekilde öğretirler. Soru tiplerine, çeldiricilere hakimdirler.Çıkabilecek sorulara karşı öngörülüdürler. Öğrencilerin takıldığı her konuya cevap verecek yetkinliktedirler. Öğrencilerine rehberlik ederler ve sınava hazırlanma sürecinde her zaman onların yanındadırlar.

 • 2. Kullanılan kaynakların kaliteli olması

Hazırlık sürecinde öğretmenlerin sınıflarda kullandığı ders notları ve sorular konusunda da iddialıyız. Çünkü:Piyasadan gelişigüzel seçilmiş kaynakları kullanmayız. Eğitmenlerimiz dersler başlamadan önce öğrencilerle birebir görüşerek küçük bir sınav yaparlar ve girdikleri seviye tespit sınavlarından aldıkları puanları inceleyerek hangi kaynakları kullanacaklarına karar verirler. Seviyenin üstünde veya altında kaynaklar kullanarak öğrenciyi oyalamazlar ve yanıltmazlar.

 • 3. Sistematik tekrarla bilgi kalıcılığının sağlanması:

Konuları öğretmek işin başlangıcıdır, asıl önemli olan bilginin kalıcılığının sağlanmasıdır. TOEFL hazırlık sürecinde kısa zaman içerisinde pek çok konu ve sınav taktiği öğretilmektedir. Doğal olarak öğrenciler başlarda öğrendikleri konuları unutabilmekte veya anımsamakta zorlanabilmektedirler. Bunun için:İlk dersten son derse kadar hangi konunun nasıl ve ne zaman anlatılacağı, hangi testlerin uygulanacağı ve bilgi kalıcılığının sağlanması açısından sistematik tekrarların nasıl yapılacağı zamanın akışına bırakılmaz. Önceden belirlenmiş konu akışlarıyla programlı gidiş sağlanır. Öğretilen konular verilen ödevlerle pekiştirilir ve sınava yakın zaman kala yapılan testlerle konularda tekrar sağlanır, öğrenilen bilginin unutulmasına izin verilmez.


NUMARANI BIRAK
SENİ ARAYALIM
Prestige English - Başarıya Ortak Ol!
Güncel Kurs Programları
4 Hafta
Toplam 110 Saat
Günler
Hafta İçi Hergün
Tarihler
11.08.2014 - 10.09.2014
Ders Saatleri
09:45 - 13:15
4 Hafta
Toplam 110 Saat
Günler
Hafta İçi Hergün
Tarihler
11.08.2014 - 10.09.2014
Ders Saatleri
09:45 - 13:15