0312256 00 73
  • ÖĞRENCİ SİSTEMİ
  • BAYİ GİRİŞİ
  • ŞUBELERİMİZ
  • İLETİŞİM

YDS Kursu

                                                                 Açılacak Gruplar

Hafta Sonu                         01.06.2019-07.09.2019 (40+105 ders saati) ÖN HAZIRLIK+YDS 

(09:30-13:30)

Hafta Sonu                         29.06.2019-07.09.2019 (105 ders saati) YDS                     

(09:30-13:30)

*Sınıflarımız 8-12 kişilik Vip Sınıflardan oluşmaktadır!

Prestige English Batıkent olarak, YDS gibi zorlu bir sınavın adaylarımız için taşıdığı önemin farkındayız.
İşte bu nedenle Prestige English Batıkent’te kaliteli bir eğitim hizmeti sunmak için yoğun ve kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. 
Öncelikle kursumuzu tercih eden YDS adaylarının en az ‘Pre-Intermediate’ düzeyinde olması gerekmektedir. Pre-Intermediate seviyesinde olmayan adayların YDS gruplarımıza katılmadan önce Elementary veya ön hazırlık programında eğitim almaları ve ardından YDS Programlarına katılmaları sınavda başarıya ulaşmak için izleyebilecekleri en sağlıklı yoldur.
 
Neden Prestige English Batıkent?
 
Kurumumuzda Yds Programı;
 
8-12 kişilik Vip sınıflarda
100 -140 ders saati
Hafta içi ve Hafta sonu seçenekleri
Uzman kadro
Ücretsiz eğitm materyalleri
Deneme ve tarama sınavları 
Öğrenci takip sistemi
ile profesyonel bir planlama çizilerek oluşturulmaktadır.
 
Eğitim kadrosu, alanında uzman, konulara, soru tiplerine ve soru çözme tekniklerine hakim; bilgi ve birikimini öğrenciye eksiksiz aktarabilecek deneyimli bir öğretmen kadrosu tarafından  verilmektedir.
Prestige English yayın kadrosu 2013’ten sonra değişen sınav anlayışına uygun olarak tüm sistemini ve eğitim metodunu yenilemiş, yepyeni ve ücretsiz bir YDS Eğitim Seti hazırlamıştır. Bu kitaplar sayesinde öğrencilerimiz her soru tipini tanır, doğru yöntemler kullanarak  analiz etme yeteneklerini geliştirirler. 
 
Prestige English Batıkent'i tercih eden YDS adayları seviye tespit sınavına tutularak uygun gruplara yerleştirilirler.
Ayrıca adaylarımız uygun gruplara yerleştirildikten sonra Grammar, Reading, Vocabulary üçlüsünün aynı oturumda verildiği yepyeni bir eğitim alırlar..
 

YDS nedir?

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) ÖSYM tarafından 7 Nisan 2013 yılından itibaren uygulanmakta olan bir dil sınavıdır. Bu tarihten önce KPDS ve ÜDS olarak anılan sınavların yerine artık YDS uygulanmaktadır.
Ayrıca KPSS, TUS, DUS vb. sınavlara giren adayların yabancı dil yeterliğinin belirlenmesi için de YDS sınavından alınan puanlar kullanılmaktadır. Örneğin TUS sınavına giren bir aday artık yabancı dil yeterliliğini YDS puanı ile belgelemektedir.

YDS’de kaç soru vardır? Sınav süresi ne kadardır?

80 Soru vardır.Sınav iki buçuk saat (150 dakika) sürer. Her soruya ortalama 1 dakika 52 saniye düşer.

YDS’de bütün sorular eşit puana mı sahiptir?

Evet bütün sorular eşit puana sahiptir.

YDS’den sonra çıkmış soruları görebilir miyim?

Daha önceki yıllarda, bu sınav KPDS/ÜDS adı altında yapılırken çıkmış sorulara ÖSYM’nin resmi sitesinden ulaşılabiliyordu. Fakat artık YDS’ de çıkmış soruların sadece yüzde 10′u ÖSYM tarafından kamu ile paylaşılmaktadır.

YDS sonuçları ne kadar süre geçerli/kaç yıl geçerli?

  • YDS puanınız süresiz geçerlidir.

  • Puanınızı akademik kadrolar için kullanacaksanız, başvurmayı düşündüğünüz kurumdan bu konuda bilgi alıp puanınızın geçerliliğini öğrenmelisiniz. Çünkü enstitüler ve üniversiteler farklı uygulamalarda bulunabilir. Örneğin A kurumu son iki yılda alınan puanı geçerli sayarken B kurumu son beş yılda alınan puanı geçerli sayabilmektedir.

  • Puanınızı yabancı dil tazminatı için kullanacaksanız geçerlik süresi 5 yıldır. Bu sürenin bitiminde sınava girmeyenlerin yabancı dil seviyeleri bir alt düzeye inmiş sayılır, seviyeleri (C) düzeyinde olanların 5. yılın sonunda yabancı dil tazminatları kesilir.

YDS nasıl yapılıyor?

Sınav tek oturumda ÖSYM tarafından önceden belirlenen ve duyurulan yer ve zamanda yapılır. Sınava başvuru sırasında sınav merkezleri ile ilgili bilgiyi başvuru kılavuzundan elde edebilirsiniz.

Yabancı dil sınavına kaç defa girilebilir?

Her dönemde bir defa girebilirsiniz. Örneğin 2016 yılı için bahar ve güz olmak üzere iki kere girme hakkınız vardır.

YDS kimler tarafından hazırlıyor?

Bu sınav ÖSYM’nin belirlediği uzman kişiler tarafından hazırlanır. Soruların geçerliği ve güvenirliği de yine ÖSYM tarafından denetlenir.

YDS ne zaman yapılır?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dilleri için Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde bir kez ve Eylül, Ekim, Kasım ayları içerisinde bir kez olmak üzere yılda iki kez; diğer diller için ise Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde olmak üzere yılda bir kez yapılır.

YDS hangi dillerde yapılır?

Yılda iki defa (ilkbahar ve sonbahar dönemi) sınav yapılan diller: İngilizce, Almanca, Fransızca Arapça ve Rusça.

Yılda bir defa (ilkbahar dönemi) sınav yapılan diller: Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Gürcüce, Hollandaca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca.

Hatırlatma 1: Yukarıda sıralan dillerden herhangi birinden başvuranların sayısı ÖSYM’nin belirlediği baraj sayının altında kalırsa sorular alışılageldiği gibi çoktan seçmeli değil, çeviri usulü olacaktır.

Hatırlatma 2: Diğer diller için sınava girecek adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen sınav merkezlerinden birini seçebilmektedirler.Bulgarca, Farsça, Yunanca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Gürcüce, Hollandaca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Sırpça ve Ukraynaca (Sadece Ankara’da)

YDS denklikleri nelerdir?

YDS’ye eşdeğer kabul edilen dil sınavları TOEFL – PAE – PEA – Pearson PTE sınavları’dır.

 

Detaylı bilgi ve seviye tespit randevusu almak için lütfen arayınız.

TEL : 0312 256 00 73 -74

NUMARANI BIRAK
SENİ ARAYALIM
Prestige English - Başarıya Ortak Ol!
Güncel Kurs Programları
4 Hafta
Toplam 110 Saat
Günler
Hafta İçi Hergün
Tarihler
11.08.2014 - 10.09.2014
Ders Saatleri
09:45 - 13:15
4 Hafta
Toplam 110 Saat
Günler
Hafta İçi Hergün
Tarihler
11.08.2014 - 10.09.2014
Ders Saatleri
09:45 - 13:15